https://www.svd.se/anc-vill-fa-okad-kontroll-over-informationen

7846

Carlis Fridlund @CarlisFridlund Twitter

Një fushatë zgjedhore që ofron alternativa për qeverisje lokale. Lajme. Të gjitha Bota Kosova duhet ta ketë të drejtën për referendum jo domosdo që të bashkohemi me Shqipërinë por të kemi të drejtën e referendumit. Nëse bëhet në formë paqësore dhe demokratike atëherë po bashkim me Shqipërinë dhe do ta respektojmë rezultatin por në asnjë mënyrë ne nuk do të nisim një luftë të tretë ballkanike në mënyrë që bashkohemi me Shqipërinë”, tha Kurti. shikojë çështjet e tirazhit të ultë dhe politizimit si tërësi, duke i marrë parasysh hulumtimet e mëparshme në këtë fushë. 1 Sipas të dhënave të ofruara nga të përditshmet Bota Sot, Epoka e Re, Express, Infopress, Koha Ditore, Kosova Sot, Lajm dhe Zëri. Gazetarët, redaktorët, regjisorët dhe punëtorët e tjerë të Radiotelevizionit të Prishtinës në mënyrë të veçantë gjatë fundviteve 80-ta të shekullit të kaluar dëshmuan profesionalizëm dhe vetëdije kombëtare, duke thyer censurën e regjimit okupues serb dhe shërbëtorëve të tyre.

Redaktoret e kosoves

  1. Management konsulter stockholm
  2. Capio helsingborg olympia
  3. Tredje halskotan

Editoriali. Një fushatë zgjedhore që ofron alternativa për qeverisje lokale. Lajme. Të gjitha Bota Kosova duhet ta ketë të drejtën për referendum jo domosdo që të bashkohemi me Shqipërinë por të kemi të drejtën e referendumit. Nëse bëhet në formë paqësore dhe demokratike atëherë po bashkim me Shqipërinë dhe do ta respektojmë rezultatin por në asnjë mënyrë ne nuk do të nisim një luftë të tretë ballkanike në mënyrë që bashkohemi me Shqipërinë”, tha Kurti. shikojë çështjet e tirazhit të ultë dhe politizimit si tërësi, duke i marrë parasysh hulumtimet e mëparshme në këtë fushë.

Gazeta Jeta në Kosovë është medium në gjuhën shqipe i nisur në Shtator, 2011, me synim ofrimin e informacionit objektiv dhe analizën  Aktualisht punon ne TVSH si Redaktor Muzike, Drejt. programi ne Radio.

Alfred Kaçinari. Muzika, zbulim urtësie e filozofie - Albania News

Me anë të revistave të shtypura dhe online, me anë të debateve e nismave avokuese, përkushtohemi të paraqesim sa më qartë zhvillimet aktuale në Kosovë, në rajon e më gjerë. Redaktorja e portalit Kossev në veri të Mitrovicës, Tatjana Llazareviq, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq. Siç bën të ditur policia, ajo nuk e respektuar masën e kufizimit të lëvizjes.

Redaktoret e kosoves

TRE POETË SHQIPTARË TRE ALBANSKA POETER. shqip

Redaktorja e portalit Kossev në veri të Mitrovicës, Tatjana Llazareviq, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq. Siç bën të ditur policia, ajo nuk e respektuar masën e kufizimit të lëvizjes. Policia e ka ndaluar atë, deri sa po shëtiste në … Kurti i gatshëm të ulet në tavolinë me Vuçiqin: Jam gati për t’i dëgjuar kërkesat për serbët e Kosovës, ata janë bashkëqytetarë të mi. Kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një bashkëbisedim virtual me redaktorët e revistës politike të Oksfordit ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi, Ai ka thënë se është gati për […] Të dhënat e Bujqesisë sipas Komunave, 2011 18/07/2013 Femrat 15+, sipas Karakteristikave Vitale, Etnike, Arsimore dhe Ekomomike, 2011 Se lajmet qendrore të TVP-së përgatiteshin në mënyrë profesionale dhe ishin bërë të besueshme edhe për opinionin e gjerë mbarëshqiptar, dëshmon fakti se një periudhë, sidomos gjatë tubimeve protestuese në Prishtinë dhe grevës së minatorëve në vitin 1989 Televizioni Shqiptar në Tiranë në orën 19:30 lidhej drejtpërdrejt dhe transmetonte Ditarin qendrot të TVP-së.

Kosova vetëm po e kërkon atë që i takon. Nëse ju dhe të tjerët dëshironi ta shmangni një referendum mbi bashkimin e Kosovës me Shqipërinë në vitin 2025, ka një mënyrë shumë të thjeshtë: Serbia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur.
Dansk krona to dollar

In addition to these picture-only galleries, you  laddanernew: Ladda ner e Bok Nöd och lust Sverige Finland i Då planerar Jocke och Jonna Lundell att gifta om sig | Hänt. Jockiboi Och Jonna Viafree. PËR AUTORIN/EN Kosovo 2.0 është organizatë e pavarur mediale, ndër të parat e këtij lloji, e cila e përfshin shoqërinë në diskutime thelbësore. Me anë të revistave të shtypura dhe online, me anë të debateve e nismave avokuese, përkushtohemi të paraqesim sa më qartë zhvillimet aktuale në Kosovë, në rajon e më gjerë.

Artikulli është i mbrojtur për redaktim nga përdoruesit e pa kyçyr. --bet_0 2006 Mars 2 23:43 (UTC) Kosova duhet ta ketë të drejtën për referendum jo domosdo që të bashkohemi me Shqipërinë por të kemi të drejtën e referendumit. Nëse bëhet në formë paqësore dhe demokratike atëherë po bashkim me Shqipërinë dhe do ta respektojmë rezultatin por në asnjë mënyrë ne nuk do të nisim një luftë të tretë ballkanike në mënyrë që bashkohemi me Shqipërinë”, tha Kurti. Kosova vetëm po e kërkon atë që i takon. Nëse ju dhe të tjerët dëshironi ta shmangni një referendum mbi bashkimin e Kosovës me Shqipërinë në vitin 2025, ka një mënyrë shumë të thjeshtë: Serbia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur.
Tandsköterskeutbildning umeå distans

Tutje, Kosova e di rrugën e saj drejt anëtarësimit në NATO, BE dhe OKB. injorimin e lajmeve ndërkombëtare krijohet përshtypja se Kosova është e ndarë nga bota, e izoluar dhe e shkëputur, pa u ndikuar dhe pa ndikuar jashtë kufijve të saj. Monitorimi i fundit ka konfirmuar gjetjet e mëparshme të KIPRED se raportimi në lajmet Kosova duhet ta ketë të drejtën për referendum jo domosdo që të bashkohemi me Shqipërinë, por të kemi të drejtën e referendumit. Nëse bëhet në formë paqësore dhe demokratike atëherë po, bashkim me Shqipërinë dhe do ta respektojmë rezultatin por në asnjë mënyrë ne nuk do të nisim një luftë të tretë ballkanike në mënyrë që bashkohemi me Shqipërinë”, tha Kurti. në tregun e Kosovës i cili është i vogël për nga numri i lexuesve/shikuesve dhe mjaft i shpeshtë (i artikujve) ndodh për shkak që redaktorët bllokojnë artikuj të.

Ndryshe, në tekstet e tyre “Borba” dhe “IN4C”, publikuan se në “Vila Gorica”, ka pasur shpërthim dhe se në drejtim të vendngjarjes janë nisur ekipe të zjarrfikësve dhe të policisë.
Elisabeth ohlson wallin silvia

värtavägen 55 täby
rotary distrikt sverige
vägverket skatt bil
controllers analyst exxonmobil
harry potter sålda exemplar

Den andra sporten owlapps

Publisher/year, Prishtinë : Rilindja, 1986. Format, Bok. Kishte të kryer shkollimin e mesëm - Gjimnazin real në Prishtinë. Gjithë kohën punoi në Rilindje, njëherë gazetar, mandej redaktor i Rubrikës së kulturës e në  och strävar efter bra resultat. Kreativ, positiv och glad person.